Lazer veya Radyofrekansla Varis Tedavisi

Lazerle varis tedavisi; varisin ameliyatsız tedavi yöntemlerinden biri olup sıklıkla başvurulmaktadır. Hem hasta hem de hekim açısından ameliyata oranla çok daha konforlu bir süreç sunan lazerle varis tedavisi; ayak bileği ve kasık bölgesinde oluşan varislerde, perforan damarlarda ve küçük safen damarlarda nitelikli bir şekilde uygulanabilmektedir.

Lazerle tedavi sonrasında hastanın birkaç gün ağır aktiviteler uygulamaması önerilmekle birlikte; günlük aktivitelerin gerçekleştirilmesinde bir sakınca bulunmamaktadır. Lazerle varis tedavisinde, uygulama alanında herhangi bir iz kalmamakta, kesi açılmamakta, hastanede yatışa ihtiyaç duyulmamaktadır. Ve iyileşme süreci oldukça kısa sürmektedir.

Radyofrekans ile varis tedavisi ise lokal ve genel anestezi uygulaması eşliğinde gerçekleştirilebilmektedir. Ultrasonografi eşliğinde özel bir kateter ile varisli damar içerisine girilmesi ve damara ısı verilmesi disiplinine dayanmaktadır. Böylece damar büzülerek küçülecek ve zaman içerisinde yok olacaktır.

Bize Ulaşın

* Lütfen form alanlarını giriniz, bilgileriniz gizli tutulmaktadır.

Konu seçiniz